Sahiden Mi ? – Wirklich ?
Ne kadar bilsen de bir bilene danış
Göletlere balık yavrusu bırakıldı
Kategori: SÜMEN ALTI HABERLER | Yazar:

2011 yılı balıklandırma programı çerçevesinde Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretim ve Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden tahsis edilen 71.000 adet sazan balığı yavrusu Bilecik Merkez ve İlçelerde bulunan göletlere bırakıldı.

İl Müdür Vekili Mehmet Kocabaş, yaptığı açıklamada Bakanlıkları tarafından ücretsiz olarak tahsis edilen 71.000 yavru sazan balığı Bilecik’te bulunan 10 adet gölete bırakıldığını söyledi. Bilecik Merkez İlçede Çavuşköy ve Pelitözü, Osmaneli Çerkeşli, Söğüt Ertuğrulgazi ve Zemzemiye, Pazaryeri Bozcaarmut, K.Elmalı, B.Elmalı, Sarnıç ve Esemen göletlerine balıklandırma çalışması yapıldığı belirtildi.

Yörede mevcut olan Göletlerde balık kapasitesini artırarak yöremizde sportif balık avcılığının geliştirilmesini amacı ile balıklandırma çalışması yapıldığını belirten Kocabaş, ‘hey yıl yapılmakta olan bu çalışmalarla göletlerin balık popülâsyonlarının desteklenmesi, göl ekosisteminin canlı tutulması ve yöre halkının gölden istifade etmesi hedeflenmektedir.

Ayrıca yapılan balıklandırma çalışmaları, yöre halkı tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.
Yöredeki göletlerde daha önce de balıklandırma çalışması yapıldığından göletlerde ekosistem canlılığını sürdürmekte olup, bu çalışma ile balık stoklarının daha da artacağı düşünülmektedir.
Göl ve göletlerimizdeki balık popülasyonu devamlılığının sağlanması açısından amatör balık avcılığı yapanların daha duyarlı davranması, balıkçılarımızın bilinçsiz avlanmamaları, avlananlara müsaade etmemeleri ve tür, zaman, boy ve ağırlık kısıtlamalarına uymaları gerekmektedir’ dedi.

yarın11.com

    Belirli Gün ve Haftalar

  • Şu sıralar belirli bir gün ya da hafta yoktur.
< || >